Servisní centrum: +420 608 317 649

Síť má již několik set distribučních bodů, ze kterých je možno připojovat uživatele. Jsme malá síť o pár tisících uživatelích, kteří každým dnem stále přibývají. Proto se snažíme stále naše služby zkvalitňovat a zrychlovat a to za stále příjemnější cenu.

Pokrýváme tyto města

Orlová
Dolní-Lutyně
Dětmarovice
Věřňovice
Rychvald
Petřvald

Panelové domy jsou propojovány optickými kabely, kde je instalována telekomunikační technologie o přenosové kapacitě až 10Gbps, což věříme z nás dělá unikátního poskytovatele a jsme výrazný krok před konkurencí, díky čemuž nabízíme tarify o rychlosti až 1Gbps, které touto rychlostí skutečně jedou! Popřípadě realizujeme připojení vchodů mimo naši optickou dostupnost i kvalitní bezdrátovou technologií jak ve volném tak i v placeném pásmu.

Připojení sítě MEEP.CZ

k síti Internet je realizováno na sobě maximálně nezávislými vysokokapacitními okruhy z naši serverovy v Orlové přímo do telekomunikačního datacentra v Praze - Ce-Colo (dříve Sitel) a THP T-Mobile. Tyto okruhy jsou na sobě nezávislé jak trasou (neohrozí nás fyzické poškození okruhu - typicky prokopnutí), tak ani případný výpadek telekomunikačního centra nebo havárie technoogie v něm nezpůsobí omezení přístupu našich účastníků. V případě výpadku uvedené trasy nejenže nedojde k výpadku služby, ale naši účastníci nepocítí ani omezení v kvalitě dodávaných služeb, protože služby jsou dimenzovány s dodatečnou kapacitní rezervou.

Páteř naši sítě je postavena na produktech předních celosvětových leaderů ve výrobě telekomunikační technologie. Na páteři nepoužíváme žádné produkty výrobců, kteří se soustředí především na domácí a kancelářské trhy, jak je tomu často u konkurenčních sítí, které se pak perou se stabilitou a robustností své sítě.

Orlová panelové domy

  • 5 etapa - optická síť, plná dostupnost veškerých služeb sítě MEEP.CZ včetně MEEP.TV a všech tarifů
  • 4 etapa - připojení realizováno z větší části optickým vláknem
  • 3,2,1 etapa řešena optickou i bezdrátovou technologii 

Jsme místní poskytovatel internetu.

Připojení k síti internet předáváme na rozhraní Ethernet (100 a 1000BASE-T dle IEEE 802.3) s konektorem nebo zdířkou RJ45, což je rozhraní, které je dnes součástí téměř každého routeru, počítače nebo notebooku. V případě zájmu o bezdrátové připojení můžeme dodat wifi router, dnes standardně pracující v normách 802.11b/g/n, pro pohodlnější práci bez kabelu.