Domů

Nastavení pošty v poštovním klientovi

Odesílání pošty pomocí poštovního serveru MEEP.CZ:

Odchozí poštovní server:

  • arwen.meep.cz

Protokol:

  • nezabezpečený smtp port 25 - bez autentizace
  • zabezpečený smtps port 465, zabezpečení SSL/TLS - bez autentizace

 Odesílat pošty pomocí jiného poštovního serveru, než MEEP.CZ

Pokud chcete využívat pro odesílání pošty ze sítě MEEP.CZ jiný alternativní poštovní server než náš smtp.meep.cz, tak toto je možné pouze mimo protokol smtp (port 25), a to z důvodu blokace tohoto přenosu k vůli šíření spamu. Jako odchozí protokol pro dosažení co nejvyšší bezpečnosti, doporučujeme použít např. smtp se šifrováním. Konfiguraci poštovního klienta pro možnost využívání protokolu smtps obdržíte od Vašeho poskytovatele poštovních služeb nebo na jeho webu.

Pár odkazů zde:

seznam.cz
http://napoveda.seznam.cz/cz/imap-pop3-smtp.html

gmail.com
https://support.google.com/mail/answer/13287?hl=cs

tiscali
http://napoveda.tiscali.cz/index.php?title=EmailovyKlient

 Příjem pošty

Konfigurace příchozího poštovní serveru (pop3, imap) je závislá na poskytovateli poštovních služeb (obvykle seznam.cz, centrum.cz, gmail.com atd.). S nastavením se proto musíte vždy obrátit na poskytovatele Vašich poštovních služeb.

 

7.1.2016 - NOVĚ

Z důvodu zvýšení důvěryhodnosti našeho poštovního serveru při doručování pošty z naši domény meep.cz na konkurenční poštovní servery, jsme od 7.1.2016 nově nasadili SPF záznam u naši domény. S nasazením tohoto záznamu je nutné, aby poštu odesílanou prostřednictvím našeho poštovního serveru z domény meep.cz (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) byla vždy odesílána přes náš poštovní server smtp.meep.cz. V opačném případě může být pošta vyhodnocena jako nedůvěryhodná a může být ze strany cizího poštovního serveru odmítnuta. (o této skutečnosti budete zpravidla informování chybovou hláškou ze strany serveru, který email odmítl doručit).

Toto sdělení se týká pouze těch účastníků, kteří mají u naši sítě vedeny i poštovní schránky (účty), čili jejich emaily jsou ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Pokud máte poštovní účty u jiných poskytovatelů (seznam.cz, centrum.cz, atlas.cz, gmail.com..., tak se Vás tato zpráva netýká)